Rainis Venta: kiirtestide kõrvalejätmine oleks fataalselt rumal otsus

Nakkushaiguste kiirtestid on pandeemiate ohjamisel vähemalt sama olulised tööriistad, kui seda on maskid või desovahendid, kirjutab biomeditsiinitehnoloogia ekspert Rainis Venta.
Kiirtestid võimaldavad tuvastada kõrgelt nakkusohtlikke inimesi nii töökollektiivis, ühistranspordis kui ka koolis. See aitab ennetada nakkuse levikut supernakatajate kaudu suurtes kollektiivides. Kuna kiirtestid peavad olema kiired ja lihtsasti kasutatavad, siis ei saagi need olla sama tundlikud kui laboratoorsed RT-PCR testid. Kuid see ei ole ka nende testide juures vajalik – eesmärgiks on eelkõige tuvastada kõrgelt nakkavad inimesed, mitte diagnoosida, kas inimene on terve või mitte.
Seega kiirtestid ei ole mitte laboratoorsete testide asendajad, vaid väga väärtuslik lisa, mis õige kommunikatsiooni ja massilise kättesaadavuse korral tooksid nakatumisnäitaja alla kiiremini kui maski kandmine või osalised kogunemispiirangud.

 

Loe artiklikt: https://arvamus.postimees.ee/7201795/rainis-venta-kiirtestide-korvalejatmine-oleks-fataalselt-rumal-otsus